Hizmetler

T.C. Sağlık Bakanlığı‘na bağlı olan Ankara Onkoloji Hastanesi Psikiyatri Kliniği 2002‘den bu yana Ankara Onkoloji Hastanesi’nin Çankaya Kolej’deki ek binası olan Ahmet ANDİÇEN Hastanesi‘nin 1. katında halkımıza hizmet vermektedir.

Kliniğimizde Temmuz 2008 itibariyle toplam 7 uzman doktor, 12 asistan doktor, 8 psikolog ve 6 hemşire görev yapmaktadır. Ankara Onkoloji Hastanesi’nin Demetevler’deki ana binasında 1 uzman doktor, 2 asistan doktor ve 4 psikologla ayaktan hastalara poliklinik hizmeti, yatan hastalara konsültasyon (KLP) hizmeti verilmektedir.

Biri Demetevler Ankara Onkoloji Hastanesi’nde diğer 4 tanesi Ahmet ANDİÇEN Hastanesi’nde olmak üzere 5 polikliniğinde günde ortalama 200 hastaya ayaktan hizmet verilmektedir.

Kolej’de 14 yataklı açık psikiyatri servisi mevcuttur.

Kliniğimiz cuma günleri 13:30-17:00 saatleri dışında hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arası 5 poliklinikte poliklinik hizmeti vermektedir. Polikliniğimizden tüm SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı üyeleri ve Yeşil Kart sahipleri faydalanabilmektedir.

Kliniğimizde 65 yaş üstü hastalar için her salı ve psikotik bozukluğu olan hastalar içinse çarşamba günleri 2 numaralı poliklinikte saatlik randevularla hizmet verilmektedir.65 yaş ve üzeri hastalarımız ve psikotik bozukluğu olan hastalar +90 (312) 434 09 90 numaralı santralimizden 3051 dahili hattını bağlatarak ücretsiz randevu alabilirler.

Ayrıca kliniğimizde Sigarayı Bıraktırma Polikliniği de yaklaşık 2 yıldır 1 uzman doktor ve 1 psikolog ile Ahmet ANDİÇEN’de hizmet vermektedir. Sigarayı Bıraktırma Polikliniği‘ne başvurmak için hastaların önce psikiyatri polikiniğine başvurmaları gerekmektedir. Daha sonra hastalar Sigarayı Bıraktırma Polikliniği’ne yönlendirilmektedirler.

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: